Pytania i odpowiedzi

 • Podobno są wymagane uprawnienia do robienia zdjęć/filmu w kościele?

  Są, lecz nie każdy ksiądz je wymaga. Nasz fotograf i operatorzy posiada legitymację, która upoważnia go do fotografowania i filmowania podczas Mszy Świętej. Kurs ten został ukończony niezbędnym egzaminem oraz poświadczony certyfikatem.
 • Czy możemy zamówić usługę kompleksową FOTO-FILM-ATRAKCJA?

  Oczywiście, jak tylko termin na wszystkie usługi jest dostępny ;) Zapraszamy dko kontaktu i zapoznania się z naszą zakładką Cennik.
 • Zdjęcia - Ile zdjęć dostaniemy?

  Możecie spotkać się z fotografami oferującymi 100, 500 czy nawet 1500 zdjęć. Staramy się sztucznie nie ograniczać w przypadku ilości oddanych zdjęć. Zależy od tego dużo czynników, ilość gości, Wasze prośby o zdjęcia z rodziną, grupowe itp. Jednakże minimum z pełnego reportażu ślubnego spodziewajcie się 300-400 zdjęć. Natomiast sesja plenerowa 4 godzinna to minimum 80. Z zasady preferujemy mniej, lecz wybranych najlepszych, niż 1000 zdjęć byle było.
 • Zdjęcia - A na jakim nośniku?

  Mamy już tablety, multimedialne telewizory, lodówki, radia samochodowe... Sporo wymieniać, zdecydowanie wygodniej dla Was, będą zdjęcia na markowym pendrivie.
 • Zdjęcia - Jak długo będziemy czekać na zdjęcia?

  Od zakończenia wesela to zazwyczaj 2-3 tygodnie, lecz może się tak zdarzyć, że termin wydłuży się do 30 dni roboczych.
  A co z plenerem? - Termin oddania zdjęć to rownież maksymalnie 30 dni roboczych.
 • Zdjęcia - Czy są jakieś ograniczenia w druku bądź kopiowaniu?

  Absolutnie nie, żadnych ograniczeń. Dostajecie pakiet zdjęć wysokiej jakości w formacie JPG bez znaków wodnych, logotypów, haseł itp.
 • Zdjęcia - Czy zdjęcia są obrabiane?

  Oczywiście, każde zdjęcie jest dopieszczane. Pomimo specyfiki zdjęć reportażowych, jeśli jest taka potrzeba, nasz fotograf poprawia kolory, kontrast, kadr itp. Zdjęcia plenerowe dodatkowo są obrabiane pod kątem "niechcianych" elementów w kadrze, poprawy "nastroju" zdjęcia itp. Zdjęcia są w kolorze, na życzenie można dodatkowo oddać zdjęcia w czerni i bieli.
 • Zdjęcia - Słyszeliśmy, że RAWy są lepsze niż JPG, możemy je dostać?

  RAW to format pliku, który nie jest "widziany" przez typowe przeglądarki. Jest to plik surowy, kadr prosto z matrycy aparatu. Nasz fotograf wykonuje zdjęcia w formacie RAW, lecz takich nie oddaje. Często robiąc dane zdjęcie ma w głowie pewien pomysł. Znając ograniczenia aparatu, obiektywów oraz to co może uzyskać w cyfrowej ciemni - może wykonać zdjęcie, które po wywołaniu na JPG i obróbce da zamierzony wynik.
 • Zdjęcia - Czy pojawią się w sieci?

  Zdjęcia mogą pojawić się na naszej stronie w portfolio lub blogu, oczywiście nie wszystkie :)
 • Zdjęcia - Dlaczego taka cena? Inni są dużo tańsi!

  Są też drożsi :) Każdy znajdzie swojego odbiorcę. Z jakiś powodów trafiliście tutaj, stąd opiszemy jak to wygląda z naszego punktu widzenia. Nasz fotograf od 2007r. zajmuje się fotografią zawodowo. Na co dzień, jako fotograf produktowo - reklamowy i reportażowy. Sam obrabia swoje zdjęcia i zajmuje się również zaawansowaną obróbką zdjęć oraz foto-manipulacją. Cena to nic innego jak suma inwestycji w naukę, doświadczenie, profesjonalny sprzęt, czas, podatki. Fotografia ślubna różni się od każdej innej, jest sezonowa, niepowtarzalna, często w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych. Amator bez doświadczenia, odpowiedniego doboru sprzętu, umiejętności i czasu w późniejszej obróbce oraz kreatywności, może mieć problemy nie tylko techniczne ale również artystyczne w tej dziedzinie fotografii. Pół żartem, pół serio - jeśli ktoś chce być fotografem ślubnym to musi być po części artystą, grafikiem, retuszerem, technikiem, psychologiem, kierowcą i biznesmenem, czasami też informatykiem. To po prostu trzeba lubić :) Ostatecznie, portfolio fotografa to jego wizytówka i na jej podstawie wybierajmy odpowiedniego :)
 • Zdjęcia - Jaki macie styl pracy?

  Nasz fotograf stara się nie przyciągać uwagi swoją osobą, jednakże każdy element Waszego ważnego dnia różni się drastycznie. Czasem mignie Wam przed okiem, czasem będzie dłużej w zasięgu Waszego wzroku. Niezależnie od tego stara się uchwycić ciekawe momenty, piękne i ważne. Stawia na różnorodność, naturalność, emocje i spontaniczność. Nie mamy zamiaru Was ustawiać czy przysztywniać. Bądźcie po prostu sobą, to Wasz wyjątkowy dzień. Kilka słów naszego fotografa;) Podczas przygotowań - Dzień dobry, już jestem, u fryzjerki? kosmetyczki? Może w domu Pani Młodej a może u Pana Młodego. Fotografuje krótkie chwile z najbliższymi, elementy ubioru, wyglądu o których wtedy nie pomyślicie a składają się na piękną całość. Oswajacie się wtedy ze mną i obiektywem. Przechodzimy do Błogosławieństwa bo już za chwilę... Ceremonia ślubu czyli najbardziej stresujący czas Waszego dnia. Bez obaw, wszyscy są po Waszej stronie, łącznie z księdzem :)
 • Zdjęcia - Plener - gdzie?

  Sesje plenerowe wykonywane jako dodatki do pakietów wykonujemy lokalnie czyli ok. 50 km od Poznania. Dodatkowe opłaty zwiazane z wejsciówkami czy wynajeme miejsca ponosi klient.
 • Zdjęcia - Na jakim sprzęcie pracuje wasz fotograf?

  To pytanie powinno być ostatnie i najmniej ważne, ponieważ to zawsze fotograf robi zdjęcie a sprzęt to tylko ograniczenie i narzędzie zarazem. Posiada system Canona z jasnymi obiektywami stałoogniskowymi oraz lampami.
 • Zdjęcia - Czy możemy wybrać zdjęcia, fotoksiążki lub fotoalbumu?

  W przypadku fotoksiążki / fotoalbumu jest to kwestia zaufania na podstawie naszego portfolio w postaci żywej fotoksiążki lub fotoalbumu. Preferujemy abyście się skłonili ku naszemu układowi i wyborze zdjęć. Przy rozkładzie tego typu zdjęć jest wbrew pozorom sporo pracy kompozycyjnej i kreatywnej, tak aby całość była spójna i elegancka. Nigdy nie wybieramy zdjęć losowo. W podniosłych momentach nie wybieramy głupich min, w zabawie nie pokazujemy zadumanych itp. :)
 • Film - Operator, a kto to?

  Podobnie jak nasz fotograf, operator to miły ludzik, często zawalony sprzętem, z którego potrafi zrobić dobry użytek. To potocznie mówiąc kamerzysta, lecz bez tradycyjnych kamer ;)  Zazwyczaj zwracacie się do siebie per Pan/Pani, lecz aby atmosfera w Waszym dniu była milsza i mniej stresująca, proponujemy zwracać się do siebie po imieniu.
 • Film - A na jakim nośniku? W jakim formacie?

  Jak wspomnieliśmy wcześniej, czas zasuwa i wszystko się zmienia. Film dostaniecie na pendrive, najpewniejszym nośniku. Format filmu to Full HD czyli 1920x1080p z kompresją h.264. Teledyski robimy w formacie 2,35:1 (kinowym). Na życzenie możemy nagrać cały ślub w kinowym formacie. Za dopłatą film możemy przekonwertować na DVD, lecz jego jakość ulegnie drastycznemu pogorszeniu ze względu na starą juz technologię.
 • Film - Jak długo będziemy czekać na odbiór?

  W zależności od pakietu czas oczekiwania na film wynosi:
  - 80 dni roboczych (Mini),
  - 120 dni roboczych (Klasyczny),
  Pamiętajcie, że czas oddania liczy się od ostatniego dnia zdjęciowego (może to być dzień ślubu, plener, dodatkowe nagrania z Wami itp.)
 • Film - Czy możemy dostać surowy materiał?

  Nie ma takiej możliwości. Fotograf również nie oddaje RAWów, a malarz szkiców itd. Na ostateczny film składa się dużo czynników, nie tylko operatorzy mają wkład ale także montażyści. W dzisiejszych czasach wykorzystujemy wiele cyfrowych technologii, pomysłów, masek, czasem animacji, łączymy wszystko w całość tak, aby osiągnąć jak najlepsze dzieło, pod kątem artystycznym i technicznym. Otrzymacie końcowy materiał w postaci filmu/teledysku, zmontowany i pokolorowany :)
 • Film - Dlaczego taka cena? Inni są dużo tańsi! czyli, nie samym sprzętem...

  Na początek zaznaczmy, że przedział cenowy jest duży i każdy znajdzie coś dla siebie. Naszym zadaniem jest ciekawie przedstawić na filmie to, co się dzieje w tak ważnym dniu. Obojętnie czy będzie to reportaż Dynamiczny czy lekko reżyserowany pakiet Hollywood. Naszym zdaniem czasy videofilmowania się kończą, rosną wymagania klientów, zmieniają się gusta. Branża jest w ciągłym rozwoju a to przekłada się na więcej praktyki ze strony operatorów jak i montażystów oraz czas, dużo czasu. Dobre oko, wyczucie chwili, obróbka w dobrym smaku... słowem, nie samym sprzętem człowiek robi filmy ;) A propos sprzętu, bo bez niego nic by nie było, w pakietach Dynamiczny i Hollywood używamy:
  - aparatów z wymienną optyką (obiektywy dające piękną plastykę, zupełnie inną od typowych kamer, bardziej artystyczną),
  - kamerki sportowe (możemy przyczepić je dosłownie wszędzie i mieć zupełnie inne spojrzenie),
  - flycam/steadycam, po prostu stabilizator (pozwala na płynne, dynamicznie szybkie ujęcia),
  - slider/suwnica (dzięki temu żelastwu mamy wolne płynne jazdy kamery/aparatu),
  - rejestrator audio (czyli nagrywamy dźwięk niezależnie od aparatów w wysokiej jakości),
  ale to nie wszystko, dysponujemy również dronem. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, zawsze będziemy chcieli od Was trochę informacji, co lubicie, preferujecie, na co zwracać uwagę itp. Bo jednak każdy z nas jest inny, stąd komunikacja z Wami jest podstawą do nakręcenia i zmontowania fajnej pamiątki na lata.
 • Film - Czy możemy zrezygnować z filmowania przygotowań lub innej części uroczystości?

  Oczywiście, jednak musicie Państwo mieć na uwadze, że na film składają się wszystkie elementy tego ważnego dnia od przygotowań włącznie. Ostateczny materiał może mocno odbiegać od naszego "standardu". Rezygnacja z przygotowań nie wpływa na cenę, natomiast inne rezygnacje wyceniamy indywidualnie.
 • Film - Czy używacie halogenów lub innego sztucznego oświetlenia?

  Nie, wykorzystujemy światło zastane podczas całego dnia. Ma to swoje zalety (widzimy dokładnie jak było) jak i wady - na sali musimy mieć choć minimum światła, ale spokojnie jeszcze nigdy go nie zabrakło.
 • Film - Jaki macie styl pracy?

  Podobny do naszego fotografa, ale z małymi różnicami. Fotograf zrobi zdjęcie i może uciekać, operatorzy zostają i nagrywają dalej ale starają się nie przyciągać uwagi. W ogólnej sztuce szukamy emocji, ważnych, ciekawych momentów, różnorodności i naturalności. Używamy szerokich ujęć jak i portretowych, czasem ukradkiem operatorzy rozglądają się bo nigdy nie wiadomo skąd trafią się ładne ujęcia. Podobnie jak w fotografii - nie mamy zamiaru Was ustawiać czy przysztywniać. Bądźcie po prostu sobą, to Wasz wyjątkowy dzień. Nawet w pakiecie Hollywood stawiamy na Waszą autentyczność, swobodę i uśmiechy, wszystko co reżyserujemy nagrywamy innego dnia, na spokojnie. Prośba od nas to uśmiechu dużo (wiemy, wiemy, przejęcie i malutki stres jest ale ten pozytywny). To właśnie radość i uśmiech są najlepszymi ozdobami człowieka :) Operatorzy są z Wami od przygotowań (około 12-13, do ustalenia) poprzez błogosławieństwo, ceremonię i na zabawie kończąc (do 1 w nocy, również do ustalenia). Słowem - styl operatorów nie odbiega zbytnio od naszego fotografa. Ujęcia są jedynie dłuższe, w końcu to film :)
 • Film - Na jakim sprzęcie pracujecie?

  Wymieniliśmy sprzęt w "Dlaczego taka cena?..." ale powtórzymy:
  W pakietach Dynamiczny i Hollywood używamy:
  - aparatów z wymienną optyką (obiektywy dające piękną plastykę, zupełnie inną od typowych kamer, bardziej artystyczną),
  - kamerki sportowe (możemy przyczepić je dosłownie wszędzie i mieć zupełnie inne spojrzenie),
  - flycam/steadycam, po prostu stabilizator (pozwala na płynne, dynamicznie szybkie ujęcia),
  - slider/suwnica (dzięki temu żelastwu mamy wolne płynne jazdy kamery/aparatu)
  - rejestrator audio (czyli nagrywamy dźwięk niezależnie od aparatów w wysokiej jakości)
  W pakiecie Klasycznym aparat lub kamerę oraz rejestrator audio.
  Dodatkowo dysponujemy dronem.
 • Film - A co z plenerem?

  Zazwyczaj nie wplatamy ujęć plenerowych do reportażu. Staramy się wykorzystać maksymalnie materiał reporterski z Waszego dnia ślubu. Oczywiście jeśli bardzo chcecie klip z pleneru lub jego elementy wplecione w film, to jest to możliwe, szczegóły i wycena jest indywidualna.
 • Czy wystawiacie fakturę VAT?

  Nie wystawiamy faktur VAT, natomiast rachunek (zwykła faktura), jak najbardziej. Wszystkie podane ceny są cenami brutto.
 • Dobrze, zdecydowaliśmy się, co dalej?

  Sprawdzacie czy jest wolny termin - dzwoniąc do nas 796 156 100 lub przez mail biuro@beeba.pl . Jeśli mamy wolne, rezerwujecie wpłacając określony zadatek.
  Jeśli jesteście z Poznania, Konina lub okolic, umawiamy się na podpisanie umowy i dogadanie szczegółów. Jeśli jesteście niedostępni, umowę wysyłamy pocztą tradycyjną a szczegóły omawiamy przez e-mail aby nic nie zginęło.
  Sprawy organizacyjne - biuro@beeba.pl
 • Czy dojedziecie na miejsce imprezy?

  Działamy na terenie całego kraju w szczególności na obszarze województwa wielkopolskiego. Dojazd fotografa i operatorów poza darmowym transportem, do uzgodnienia - szczegóły mailowo.
 • Jesteśmy po ślubie i nasz fotograf (z innej firmy) oddał słabe zdjęcia. Czy jesteście w stanie je poprawić?

  Nasz fotograf lub grafik musiałby je ocenić czy da się z nich coś jeszcze wyciągnąć, jeśli są w formacie jpg o bardzo wysokiej kompresji może być problem. Jeśli przypadkiem macie RAWy może być lepiej, ale wszystko zależy od doświetlenia zdjęć, walorów technicznych, samych ustawień itd.
  Możemy dodatkowo zaproponować samą sesję plenerową od 400zł, niestety reportażu nie powtórzymy.
 • Jesteśmy po ślubie i nasz kamerzysta (z innej firmy) oddał słaby film. Czy jesteście w stanie coś poprawić?

  Całego filmu nie będziemy w stanie poprawić, ale możliwe, że będziemy mogli zrobić z niego teledysk lub krótszą formę. Oczywiście wcześniej musimy go zobaczyć aby cokolwiek powiedzieć. Musicie wiedzieć, że tak poprawiony materiał będzie się różnił od naszego. Mówimy tu tylko o montażu już nagranego filmu.
W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Możesz przeczytać o tym tutaj.
x
Facebook